Sisältöön
Marimekko

Marimekko Kimppu Suvikimppu mekko

Hinta290,00 €

Yksi muodin ja kodin tuote –20 %

Saat verkossa –20 % yhdestä normaalihintaisesta muodin tai kodin tuotteesta S-Etukortilla ja etukoodilla ETUSI20. Edun voit hyödyntää myös myymälöissä S-mobiilikupongilla yhdessä S-Etukortin kanssa. Voimassa 18.5. asti.

Tuotteen toiminnot

väri:135 l.valk. sininen pun. persikka
Valittu koko:36
Haetaan myymäläsaatavuutta

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Tuotteen tiedot

Tuotekuvaus

Kimppu-mekko on valmistettu luomupuuvillapopliinista, ja siinä on rento istuvuus sekä A-linjainen leikkaus. Mekossa on Suvikimppu-kuosi, joka on painettu Helsingissä. Mekossa on syvä V-pääntie, sivusaumataskut ja irrallinen D-lenkkivyö. Pussimaisissa raglanhihoissa on kuminauhapoimutus hihansuissa. Mekot on ommeltu koko kankaan leveydestä, minkä vuoksi niiden ulkoasu saattaa vaihdella. Jokainen tuote on yksilö. Runsas Suvikimppu on tiivis, skaalaltaan pieni kuosi, josta löytyvät vieri vieressä ja osin päällekkäin kesän suloisimmat kukat. Kukkakuvioistaan tunnettu Lotta Maija luonnosteli tämän kuosin käsin guassiväreillä.

Tuotetiedot
Alkuperämaa

Liettua

Pesu- ja hoito-ohjeet

Vesipesu koneessa 40°C, varoivainen ohjelma, Valkaisu kiellettyValkaisu kielletty, Rumpukuivaus kielletty, Silitys enintään 150°C, Kemiallinen pesu, Kutistuu max. 5%, Noudata ohjelämpötilaa, Pese erillään, Pese nurinpäin käännettynä, Pese vyö pesupussissa

Materiaali

100% Luomu puuvilla

Mallinumero

094197MM

Tuotekoodi

6411255004684

Arviot

Tuotteesta ei ole vielä arvioita

Saatat pitää myös näistä

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti