Sokos logoEtusivu
Novita

Novita lanka Hehku 50 g love 562

Hinta8,95 €Alennushinta S-Etukortilla6,27 €Yksikköhinta179,00 €/kg
Alennus vain verkossa

Season Sale jopa –70 % S-Etukortilla

Voimassa vain verkkokaupassa 23.11. asti. Tee huippulöytöjä! Tilaa viimeistään 15.12. (myymälänouto) tai 17.12. (Posti tai PostNord), niin saat paketin jouluksi! Pidennetty palautus loppiaiseen 6.1.2026 asti.

Tuotteen toiminnot

  

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Tuotteen tiedot

Tuotekuvaus

Novita Hehku on näyttävä mohairsekoitelanka, joka sisältää 60 % mohairia ja 40 % villaa. Pörröinen ja ilmava lanka sopii erinomaisesti tyylikkäisiin asusteisiin sekä neulevaatteisiin. Luonnonkuituja sisältävä lanka on neulepintana miellyttävä ja hengittävä. Novita Hehku kuuluu Novita Creative -lankamallistoon ja sen valmistukselle on myönnetty Oeko-tex® STANDARD 100 -tuoteturvallisuusmerkki. Puikkosuositus langalle on 5. Novita Hehku -langasta valmistetut tuotteet tulee pestä käsin. 50 gramman kerässä on 125 metriä lankaa.

Tuotetiedot
Väri

love

Koko

50 g

Muut ominaisuudet

asustelanka
muotilanka
käsinpesu
mohairsekoitelanka
villalanka
lanka

Alkuperämaa

Romania

Pesu- ja hoito-ohjeet

Käsinpesu 30°C, valkaisu kielletty, kuivausrumpu kielletty, tasokuivaus, silitys 110°C, kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä

Materiaali

60 % mohair 40 % villa

Mallinumero

546562

Tuotekoodi

6412618202303

Arviot

Tuotteesta ei ole vielä arvioita

Saatat pitää myös näistä

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Merkiltä Novita

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti