Sokos logoEtusivu
Marimekko

Marimekko Piccolo pussilakana 240x220 cm

Hinta147,00 €Alennushinta S-Etukortilla102,90 €
Alennus vain verkossa

Season Sale jopa –70 % S-Etukortilla

Voimassa vain verkkokaupassa 23.11. asti. Tee huippulöytöjä! Tilaa viimeistään 15.12. (myymälänouto) tai 17.12. (Posti tai PostNord), niin saat paketin jouluksi! Pidennetty palautus loppiaiseen 6.1.2026 asti.

Tuotteen toiminnot

  

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Tuotteen tiedot

Tuotekuvaus

Piccolo-kuosinen tuplapussilakana on valmistettu puuvillaperkaalista, jonka lankaluku on 200 TC. Lakanan yläpäässä on lakanoiden vaihtoa helpottavat kulma-aukot, täyttöaukossa on metallinappisuljenta ja lakanan reunat on ommeltu kaksoistikkauksella.Tuote sisältää 75 % luomupuuvillaa ja 25 % kierrätettyä puuvillaa.Heti ensimmäisenä Marimekko-vuotenaan 1953 Vuokko Eskolin-Nurmesniemi loi Piccolon, vapain siveltimenvedoin maalatun raitakankaan. Kolme vuotta myöhemmin kauppoihin ja katukuvaan ilmestyi – ilmeisesti pysyvästi – kankaasta tehty paita nimeltään Jokapoika.

Tuotetiedot
Väri

musta, luonnonvalkoinen

Koko

240x220 cm

Alkuperämaa

Pakistan

Pesu- ja hoito-ohjeet

Konepesu 60°C, Silitys enintään 200°C, Kemiallinen pesu, Kutistuu max. 5%, Noudata ohjelämpötilaa, Pese samansävyisten kanssa, Pese ennen käyttöä, Pese erillään 3 kertaa

Materiaali

77 % puuvilla, 25 % puuvilla

Mallinumero

073613

Tuotekoodi

6411254920756

Arviot

Tuotteesta ei ole vielä arvioita

Saatat pitää myös näistä

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Merkiltä Marimekko

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti