Markkinointiviestejä
Normaalihintaiset tuotteet –20%
Sokos logoEtusivu
 
The INKEY List

The Inkey List Bio-Active Ceramide Repairing and Plumping Moisturizer kasvovoide 50 ml

Hinta24,90 €Alennushinta S-Etukortilla19,92 €Yksikköhinta498,00 €/l

Normaalihintaiset tuotteet –20 % S-Etukortilla

Asiakasomistajapäivät torstaista sunnuntaihin 21.–24.5. Sokoksella, Sokos Emotionissa ja verkkokaupassa. Kauneuden ja terveydenhoidon laitteista, pienistä kodinkoneista, valaisimista, patjoista, huonekaluista sekä edellä mainittujen oheistarvikkeista alennus on –15 %. Dior-tuotteiden alennus lisätään automaattisesti ostoskoriin.

Katso kampanjan löydöt

Tuotteen toiminnot

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Tuotekuvaus

Esittelyssä Bio-Active Ceramide Repairing and Plumping Moisturizer, keramiditeknologian vallankumous, joka vie ihon uusiutumisen seuraavalle tasolle.

Tämä runsas kosteusvoide on formuloitu seuraavan sukupolven kaksoisvaikutteisilla bioaktiivisilla keramideilla, jotka suojaavat näkyviltä ihomuutoksilta, ja sen on kliinisesti todistettu vähentävän juonteita ja ryppyjä. Ceramide-NP kohdistuu sekä ihon pinnan ulompiin että syvempiin kerroksiin ja edistää ihon signaalikaskadia, joka tarjoaa monitasoista tukea ikääntyvälle iholle.

Keramidit ovat yleensä pidempiketjuisia molekyylejä, jotka toimivat ihon uloimmissa kerroksissa, mutta edistyneellä bioaktiivisella keramidillamme on uusi lyhytketjuinen rakenne, joka auttaa lisäämään sen tunkeutumista ihoon. Syvälle ihon pintaan vaikuttava Ceramide-NP ei ainoastaan auta vahvistamaan ulkoista kosteussulkua ja tarjoamaan intensiivistä kosteutusta, vaan myös tukee ihon nopeampaa uusiutumista kerros kerrokselta, mikä parantaa näkyvästi ikääntymisen varhaisia merkkejä kiinteyden menetyksestä, kuivuudesta, juonteista ja rypyistä.

Tuotetiedot

Ainesosat

Water (Aqua/Eau), Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, C12-15 Alkyl Benzoate, Propanediol, Polysilicone-11, C10-18 Triglycerides, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetyl Alcohol, Ceramide NP, Phenoxyethanol, Polyacrylate-13, Hydrogenated Polyisobutene, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexyl Palmitate, Laureth-12, Sorbitan Isostearate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polymethylsilsesquioxane, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

(Tarkastathan aina ainesosaluettelon tuotepakkauksesta)

Alkuperämaa

Yhdistynyt kuningaskunta

Valmistaja

Dermarome AB

Maahantuoja

Dermarome
Rosenlundsgatan 50, 4tr, 11863 Stockholm

Käyttöohjeet

Hiero hellävaraisesti puhdistetulle kasvojen ja dekolteen iholle, voidaan käyttää ihonhoitorutiinissa aamuin ja illoin.

Tuotekoodi

5060879825574

Arviot (1)

Keskiarvo5/5

Tuotearvostelun voi kirjoittaa vain asiakas, joka on ostanut kyseisen tuotteen Sokoksen verkkokaupasta.

  • arvosana5/5

    MariiaVahvistettu osto

    arvosana5/5

    Mariia
    Vahvistettu osto

    Pelastus erittäin kuivalle iholle

    Olen käyttänyt tätä voidetta noin puoli vuotta, ja se on ehdottomasti paras kokeilemani voide tässä hintaluokassa. Se kosteuttaa tehokkaasti ja auttaa ihoa selviytymään myös kuivasta ja kylmästä talvesta – jopa silloin, kun käytän retinoideja.

Samankaltaisia tuotteita

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Merkiltä The INKEY List

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Saatat pitää myös näistä

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti