Sisältöön
Alga Maris

Alga Maris Aurinkovoide SPF50 -100ml

32,90 €
329,00 €/l

Myymäläsaatavuus

Tuotteen tiedot

Tuotekuvaus

Alga Maris SPF50 aurinkosuojavoide on tehokas korkean suojakertoimen luonnollinen aurinkovoide. Aurinkosuoja tulee vain luonnollisista mineraalifilttereistä. Ecocert -sertifioitu ja turvallinen.

Alga Maris Aurinkovoide SPF50 on helposti levittyvä, kevyt ja nopeasti imeytyvä voide. Se sopii käytettäväksi sekä kasvoille että vartalolle. Ei jätä ihoa valkoiseksi tai tahmaiseksi. Luonnolliset mineraaliaurinkosuojat suojaavat ihoa tehokkaasti UVA- ja UVB-säteiltä. Sisältää luomu sheavoita sekä luomu kookosöljyä, jotka kosteuttavat ja suojaavat ihoa tehokkaasti.

Kaikki Alga Maris luonnolliset aurinkosuojatuotteet ovat Ecocert -sertifioituja eivätkä sisällä nanopartikkeleita. Käyttämällä Alga Maris aurinkovoiteita voit olla varma siitä, että ne ovat turvallisia sinulle ja ympäristölle.

Hajusteeton. Ecocert -sertifioitu.

Mineraaliaurinkosuojat Titaanidioksidi ja Sinkkioksidi suojaavat UVA- ja UVB-säteiltä.

Alga-gorria: punalevästä uutettu antioksidantti, joka estää auringonsäteiden aiheuttamia ihovaurioita neutralisoimalla vapaita radikaaleja. Sen antioksidanttiset ominaisuudet ovat viisi kertaa tehokkaammat kuin C-vitamiinilla.

Luomu sheavoi: kosteuttaa, suojaa ja korjaa ihoa.

Luomu kookosöljy: pehmentää, kosteuttaa ja suojaa ihoa.

Ilmatiivis pumppupullo

Tuotetiedot
Luonnonkosmetiikkatuote

Kyllä

Muut ominaisuudet

Ecocert

Alkuperämaa

Ranska

Tuotekoodi

3760211481643