Sisältöön

Pulpe De Vie Shower Gel Grapefruit -suihkugeeli 400ml

10,90 €
27,25 €/l

Myymäläsaatavuus

Saatavilla10 myymälässä

Tuotekuvaus

Pulpe de Vie on ruokahävikkiä vastaan taisteleva luonnonkosmetiikan ihonhoitosarja. Tuotteiden raaka-aineet tulevat pientuottajien hedelmistä ja vihanneksista, jotka eivät kelpaa ulkonäkönsä puolesta myyntiin ja päätyisivät muuten hävikkiin.

Energisoivasta greipistä valmistettu ORGANIC-sertifioidussa suihkugeelissä on hellävaraisesti puhdistava luonnollinen koostumus, joka kosteuttaa luonnollista alkuperää olevalla glyseriinillä ja aloe veralla. Sen sitrushedelmäinen tuoksu jättää ihollesi kevyen ja raikkaan tuoksun.

Ainesosat

Aqua, Sodium Coco-sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside,|polyglyceryl-4 Caprate, Parfum, Sodium Benzoate, Citrus Paradisi Fruit|water, Limonene, Citric Acid, Sodium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice|powder, Citral, Leuconostoc/radish Root Ferment Filtrate, Sodium|hydroxide

(Tarkastathan aina ainesosaluettelon tuotepakkauksesta)

Tuotekoodi

3760343010056