Markkinointiviestejä
Sokos logoEtusivu
Sokos logoEtusivu
 
Joutsen

Joutsen Suoja untuvatyyny keskipehmeä ja keskikorkea 60x80 cm 850g

Hinta179,00 €

Yksi kosmetiikan, muodin ja kodin tuote –20 % etukoodilla

Voimassa S-Etukortilla 16.–22.3.2026. Kirjaudu sisään ja lisää ostoskorin Yhteenveto-osiossa etukoodi ETUSI20. Ei voi yhdistää muihin etuihin. Voit käyttää edun myös Sokos-tavarataloissa S-mobiilikupongilla yhdessä S-Etukortin kanssa.

Naisten kosmetiikka | Naisten muoti | Miesten kosmetiikka | Miesten muoti | Koti

Tuotteen toiminnot

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Tuotekuvaus

Suomessa valmistettu keskipehmeän ja keskikorkean jättikokoisen SUOJA-untuvatyynyn täytteenä on pehmeää untuvaa (60 %) ja pientä, tukea antavaa höyhentä (40 %). Sitä on helppo muokata omien mieltymysten mukaan. Jättityynyt viimeistelevät näyttävän petauksen ja niitä voi käyttää selkätyynyinä lukiessa tai sarjoja katsoessa. Kestävä tyyny on valmistettu luonnonmateriaaleista ja se on helppo pestä kotona pesukoneessa. Allergia-, Iho- ja Astmaliiton Allergiatunnus on todiste tuotteen turvallisuudesta ja puhtaudesta.

Tuotetiedot

Väri

valkoinen

Kokotiedot

76 (Leveys) x 21 (Korkeus) x 58 (Syvyys) cm

Muut ominaisuudet

Allergia-, Iho-ja Astmaliiton Allergiatunnus
Avainlippu
Öko-Tex-sertifikaatti
Downpass-sertifioitua untuvaa
Konepesu 60 astetta - tutustu pesuohjeisiin
Valmistettu Suomessa

Alkuperämaa

Suomi

Valmistaja

Joutsen Finland Oy
Petsamonkatu 83, 11120, Riihimäki
www.joutsen.fi

Pesu- ja hoito-ohjeet

Vesipesu koneessa 60 asteessa. Tutustu pesusymboleihin tuotteessa sekä kirjallisiin pesuohjeisiin pakkauksessa olevan tuotetietokortin kääntöpuolella.

Materiaali

60% untuva/40% pieni höyhen;100% puuvilla

Säilytys

Säilytä untuvatuote puhtaana huoneenlämmössä, kuivassa ja ilmavassa paikassa. Varmista, että tuote on kuiva ennen varastointia.

Tuotekoodi

6413840076830

Arviot (2)

Keskiarvo5/5

Tuotearvostelun voi kirjoittaa vain asiakas, joka on ostanut kyseisen tuotteen Sokoksen verkkokaupasta.

  • arvosana5/5

    Nainen66Vahvistettu osto

    arvosana5/5

    Nainen66
    Vahvistettu osto

    Tukea ja pehmeyttä

    Olen tyytyväinen, tyynyä voi muokata mieleisekseen, se ei ole kuitenkaan liian pehmeä. Minulla on kulumakipua, hermokipuja selässä, lisäksi kaularanka on oiennut, joten sopivaa tyynyä on ollut vaikea löytää. Tämä tyyny tuntuu hyvältä, niskakipu on selvästi vähentynyt. Vielä kun saisi riittävän suuret tyynyliinat, 60x80 cm on liian pieni, tyynystä tulee pinkeä.

Samanlaisia tuotteita

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Merkiltä Joutsen

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Saatat pitää myös näistä

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti