Sisältöön
Beurer

Beurer Kirkasvalolamppu TL70

Hinta135,00 €

Tuotteen toiminnot

Haetaan myymäläsaatavuutta

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Tuotteen tiedot

Tuotekuvaus

Beurer TL70 on tyylikäs pyöreä kirkasvalolamppu, jossa jämäkkä metallinen jalusta. 10-portainen kirkkauden säätö tekee siitä monipuolisen valaisimen kirkasvalo-ominaisuuden lisäksi. Päivänvaloa tehokkaasti simuloiva, laadukas 10.000 luksin LED-valo on energiatehokas ja se tuottaa miellyttävän kirkkaan ja välkkymättömän valon, joka ei rasita silmiä. Ajastimella voit ajastaa kirkasvalohoitojakson portaittain 15–120 minuutin välillä.

Beurer-kirkasvalolaitteet on tarkoitettu kompensoimaan erityisesti päivänvalon puutteen aiheuttamia kaamosoireita. Kirkasvalolaitteet simuloivat päivänvalon 10 000 luksin voimakkuutta, johon normaalien valaisimien kirkkaus ei riitä. Beurer-kirkasvalolaitteet ovat sertifioituja lääkinnällisiä laitteita. Beurer-kirkasvalolaitteita suositellaan käytettävän pimeimpänä vuodenaikana päivittäin klo 6–20 välillä. Jo 30–60 minuutin päivittäinen kirkasvalohoito voi auttaa jaksamisessa ja helpottaa kaamosmasennuksen oireita.

Kirkasvalohoito on sitä tehokkaampaa, mitä aikaisemmin aamulla hoito aloitetaan. Tämän takia kirkasvalohoito aloitetaan pian heräämisen jälkeen, käytännössä tavallisesti kello 6–10. Vuorokausirytmin erojen vuoksi voi kuitenkin myös muina vuorokaudenaikoina saadusta kirkasvalohoidosta olla hyötyä. Kirkasvalolaitetta voit käyttää kuinka usein haluat, mutta hoidon näkökulmasta parhaat tulokset saadaan aikaan, kun laitetta käytetään päivittäin vähintään kahden tunnin ajan.

Tuotetiedot
Kokotiedot

34 (Leveys) x 34 (Korkeus) x 15 (Syvyys) cm

Muut ominaisuudet

teho 10 000 lux
halkaisija Ø 33
10 kirkkausastetta
kirkas ja tasainen valo
verkkovirtakäyttöinen
CE-merkitty lääkinnällinen laite
ajastin 15, -30, -45, -90 tai 120 min

Takuu

Takuu 3 vuotta/Garanti 3 år

Alkuperämaa

Kiina

Tuotekoodi

4211125608255

Arviot

Tuotteesta ei ole vielä arvioita

Saatat pitää myös näistä

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti