Markkinointiviestejä
Sokos logoEtusivu
Sokos logoEtusivu
 
Mavala

Mavala 100ml Crystal kynsilakanpoistoaine

Hinta11,20 €Yksikköhinta112,00 €/l

3+1 PÄIVÄÄ on täällä taas!

Mahtavia tarjouksia kosmetiikan, muodin ja kodin merkkituotteista. Uusia etuja keskiviikosta lauantaihin klo 7:00 ja 18:00. Voimassa 25.–29.3.2026 Sokoksella, Sokos Emotionissa ja verkkokaupassa.

Kaikki 3+1 PÄIVÄÄ -tuotteet

Kaikki 3+1 PÄIVÄÄ -iltaedut klo 18

Tuotteen toiminnot

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Tuotekuvaus

Hajuton, väritön, syttymätön ja asetooniton — täydellinen herkille kynsille. Crystal-kynsilakanpoistoaine on hellävarainen tuote, joka on suunniteltu hauraille, kuiville ja herkille kynsille. Se ei sisällä asetonia eikä voimakkaita hajusteita, ja sen valmistuksessa käytetään biohajoavia raaka-aineita sekä vähän energiaa kuluttavaa prosessia. Käyttöohje: Kostuta vanulappu poistoaineella ja paina se kynnen päälle. Anna vaikuttaa hetki, kunnes lakka alkaa liueta, ja pyyhi pois. Toista tarvittaessa. Pese ja kuivaa kädet huolellisesti. Vaikuttaa hitaammin kuin asetonipohjaiset poistoaineet, mutta on hellävaraisempi kynsille. Hajuton — sopii erityisesti voimakkaille tuoksuille herkille.

Tuotetiedot

Ainesosat

Propylene Carbonate, Dimethyl Glutarate, Dibutyl Adipate, Dimethyl Adipate.

(Tarkastathan aina ainesosaluettelon tuotepakkauksesta)

Alkuperämaa

Sveitsi

Yhteystiedot

Mavala S.A.
CH-1211 Geneva 26, Switzerland
www.mavala.com

Valmistaja

Mavala S.A.
CH-1211 Geneva 26, Switzerland
www.mavala.com

Käyttöohjeet

Säilytettävä lasten ulottumattomissa. Ulkoiseen käyttöön.

Förvaras oåtkomligt för barn. För utvärtes bruk.

Tuotekoodi

7618900926202

Lisätiedot

Turvalausekkeet

(P102) Säilytä lasten ulottumattomissa.

Arviot (1)

Keskiarvo5/5

Tuotearvostelun voi kirjoittaa vain asiakas, joka on ostanut kyseisen tuotteen Sokoksen verkkokaupasta.

  • arvosana5/5

    TinaPVahvistettu osto

    arvosana5/5

    TinaP
    Vahvistettu osto

    Hajuton eikä kuivata kynsiä.

    Ties monesko pullo meneillään. Autuus hajuherkälle ja ohutkyntiselle! Ei ärsytä ihoakaan. Toki ei liuota niin nopeasti kuin ns tavalliset poistoaineet, mutta kuitenkin poistaa hyvin lakan. Päällyslakka hieman hidastaa poistoa, mutta kannattaa vanulla sutia heti kaikki kynnet läpi ja toistaa tätä useasti. Tällöin aine liuottelee lakkaa muissa kynsissä sillä aikaa kun yksitellen kynsi kerrallaan puhdistan tarkemmin.

Samanlaisia tuotteita

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Merkiltä Mavala

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Saatat pitää myös näistä

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti