Markkinointiviestejä
Normaalihintaiset tuotteet –20%
Sokos logoEtusivu
 
Guerlain

Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca EDT 75 ml

Hinta119,00 €

Normaalihintaiset tuotteet –20 % S-Etukortilla

Asiakasomistajapäivät torstaista sunnuntaihin 21.–24.5. Sokoksella, Sokos Emotionissa ja verkkokaupassa. Kauneuden ja terveydenhoidon laitteista, pienistä kodinkoneista, valaisimista, patjoista, huonekaluista sekä edellä mainittujen oheistarvikkeista alennus on –15 %. Dior-tuotteiden alennus lisätään automaattisesti ostoskoriin.

Katso kampanjan löydöt

Tuotteen toiminnot

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Tuotekuvaus

Herba Fresca -tuoksussa kasteiset, tuoreet yrtit ja kevään kukat saavat ilahduttavaa energiaa piparmintun lehdistä. Vihreän teen vivahde sitoo tuoksun eheäksi kokonaisuudeksi.
”Herba Fresca on elvyttävä ja virkistävä kävelyretki maalaismaisemassa, jossa kasteinen nurmi kimaltelee ympärilläsi.” – Thierry Wasser, Guerlainin mestariparfymööri

Aqua Allegoria -tuoksut symboloivat Guerlainin tekemää kestävän kehityksen mukaista työtä, sillä ne sisältävät jopa 95 % luonnollista alkuperää* olevia raaka-aineita. Tuoksuissa käytetty ranskalainen punajuurialkoholi on valmistettu vastuullisen maanviljelyn menetelmin.

Jokainen Aqua Allegoria -tuoksu on pakattu kierrekorkilliseen, uudelleentäytettävään ja kierrätettävään pulloon, joka on valmistettu Ranskassa vähintään 15-prosenttisesti kierrätyslasista. 200 ml:n täyttöpakkaus pidentää Aqua Allegoria -pullon elinkaarta laadusta tinkimättä. Pumppu on irrotettavissa, jotta voit täyttää suosikkituoksusi yhä uudelleen.

*90-95 % luonnollista alkuperää olevia ainesosia ISO 16128 -standardin mukaisesti, laskelma sisältää veden.

Tuotetiedot

Koko

75ML

Alkuperämaa

Ranska

Valmistaja

Oy Transmeri AB

Tuotekoodi

3346470143920

Arviot (3)

Keskiarvo4,3/5

Tuotearvostelun voi kirjoittaa vain asiakas, joka on ostanut kyseisen tuotteen Sokoksen verkkokaupasta.

  • arvosana4/5

    EKK123Vahvistettu osto

    arvosana4/5

    EKK123
    Vahvistettu osto

    Luottohajuvesi

    Hajuvesien kohtuukäyttäjänä arvostan sitä, että Guerlainin hajuvesiä saa jatkuvasti Sokoksen kosmetiikkaosastolta. En suosittele kenellekään mitään omaa suosikkiani, koska maku- ja hajumieltymykset ovat yksilöllisiä.

Samankaltaisia tuotteita

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Merkiltä Guerlain

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti

Saatat pitää myös näistä

Tuotteet latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu
  • Tuote latautuu

Tuotesuosittelut voivat näkyä sinulle kohdennetusti