Siirry suoraan sisältöön
Rimmel London

Rimmel 12 ml Nail Rescue 5 in 1 hoitolakka

Hinta7,50 €

Tuotteen toiminnot

Haetaan myymäläsaatavuutta

Tuotekuvaus ja tuotetiedot

Monitoimi-hoitotuote, joka yhdistää parhaimmat hoito-ominaisuudet sekä alus- ja päällyslakan yhteen tuotteeseen. Pohjustaa ja täyteläistää kynnen pinnan. Vahvistaa ja kosteuttaa kynttä. Kovettaa kynttä ja suojelee lohkeamia vastaan. Tuo mega-kiiltoa värilakan päälle viimeistellen lakkauksen.

Tuoteinfo:

Hoitolakka. Käytä värikynsilakan alla ja/tai päällä tai sellaisenaan hoitamaan kynsiä.

Tuotteen tiedot

Tuotekuvaus

Monitoimi-hoitotuote, joka yhdistää parhaimmat hoito-ominaisuudet sekä alus- ja päällyslakan yhteen tuotteeseen. Pohjustaa ja täyteläistää kynnen pinnan. Vahvistaa ja kosteuttaa kynttä. Kovettaa kynttä ja suojelee lohkeamia vastaan. Tuo mega-kiiltoa värilakan päälle viimeistellen lakkauksen.

Tuoteinfo:

Hoitolakka. Käytä värikynsilakan alla ja/tai päällä tai sellaisenaan hoitamaan kynsiä.

Tuotetiedot
Ainesosat

BUTYL ACETATE, ETHYL ACETATE, NITROCELLULOSE, TRIMETHYL PENTANYL DIISOBUTYRATE, ALCOHOL DENAT., PHTHALIC ANHYDRIDE/TRIMELLITIC ANHYDRIDE/GLYCOLS COPOLYMER, ISOPROPYL ALCOHOL, TRIPHENYL PHOSPHATE, CAMPHOR, AQUA/WATER/EAU, DIISOBUTYL ADIPATE, ACRYLATES COPOLYMER, ETOCRYLENE, ALUMINA, ASCORBIC ACID, CALCIUM PANTOTHENATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN, HYDROLYZED ULVA LACTUCA EXTRACT, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, MARIS SAL/SEA SALT/SEL MARIN, NYLON-12, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, PANTHENOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, RETINYL PALMITATE, SILK AMINO ACIDS, TOCOPHERYL ACETATE, BAMBUSA VULGARIS EXTRACT, AUCOUMEA KLAINEANA RESIN EXTRACT, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, METHYLISOTHIAZOLINONE, D&C VIOLET NO. 2 (CI 60725).

(Tarkastathan aina ainesosaluettelon tuotepakkauksesta)

Alkuperämaa

Yhdistynyt kuningaskunta

Tuotekoodi

3607342651982

Arviot (2)

Keskiarvo4,5/5

  • arvosana5/5

    MariVahvistettu osto

    arvosana5/5

    Mari
    Vahvistettu osto

    Erittäin hyvä lakka

    Olen käyttänyt tätä lakkaa jo jonkin aikaa ja todennut sen erittäin hyväksi. Kynteni pysyvät kunnossa ja lakkaus näyttää hyvältä eikä lohkeile, kun sitä laittaa päälilakaksi.

  • arvosana4/5

    kaarinahkoVahvistettu osto

    arvosana4/5

    kaarinahko
    Vahvistettu osto

    Kelpo väritön lakka

    Oikein kelpo tuote, olen käyttänyt tätä sellaisenaan, yksi kerros kerran viikossa. Kynnet pysyvät siisteinä ja kiiltävinä. Toki loppuviikkoa kohden lakka kuluu hieman, muttei se värittömässä tuotteessa haittaa. Ikäväkseni kun sisältöä on enää sellainen 1/3 jäljellä harja ei oikein yllä lakkaan enää vaikka kuinka pulloa kallistelisi. Tämä on tietysti muidenkin kynsilakkojen ongelma, mutta erittäin harmittava. Rahaa menee hukkaan ja kynsilakkaa päätyy kaatopaikalle/ympäristöön. Muuta valittamista tuotteessa ei ole ollut, vaan olen ollut erittäin tyytyväinen siihen.