Rimmel Provocalips 16hr Kiss Proof Lip Colour huulipuna 4+3 ml is rated
4.4 out of
5 by
17.
Rated 5 out of
5 by
Huulipuna hamstraaja from
Todella hyväTuotteen levittäminen huulille vaatii tarkaavaisuutta ja vakaata kättä, jos menee vähänkin yli alueen pitää virhe korjata heti. Tuotetta ei saa levittää liian paksua kerrosta tai se alkaa rapista pois. Jos kiiltoa ei lisää päivän mittaan on tuote todella epämiellyttävä huulilla. Voi myös lisätä muita kiiltoja päälle, kunhan nämä eivät sisällä öljyjä.
Öljyllä tai öljypohjaisella meikinpoisto/puhdistusaineella lähtee nopeaa ja parhaiten, myös kun laittoi päälle jotain huulirasvaa niin aika hyvin sai lähtemään irti. Todella öljyisiä ruokia kannattaa siis välttää, muuten kestää syömiset ja juomiset todella hyvin, eikä ole riskiä että tuotetta joutuisi hampaisiin sen kuivuttua ja tuote kuivuu todella nopeaa.
Date published: 2016-01-31
Rated 5 out of
5 by
Sennu from
Loistava nestemäinen huulipunaTosiaan tämä on ihan kunnon huulipuna.
Levittämisen aikana kannattaa huomioida, että virheet pitää poistaa rivakasti ettei kuivu.
Hetken kun antaa kuivaa ja laittaa kiiltoa niin jo on nätit huulet.
Itselläni pysyy hyvin ainakin 10h. Itse lisäilen välillä huulirasvaa päälle ettei ala halkeilemaan. Toki tuota kiiltopäällystettä voi myös, mutta itse en kanna puikkoa mukana yleensä.
Ei tahraa valkoista mukiani, joten pidän todella kestävänä.
Hankala poistaa ellei ole öljypohjaista meikinpoistoainetta. Muuten väri vain kuluu pois yön aikana.
Date published: 2016-03-16
Rated 3 out of
5 by
lapanen from
toimiva varmasti isommille huulille.metsästykseni pysyvän, ruoan ja juoman kestävä huulipuna jatkuu. luin paljon positiivista tuotteesta mutta super pienille huulilleni ei tainnut olla sopiva. Vaikka toimin "ohjeiden" mukaan, väri katosi testauksen aikana huulten sisäosalta kun taas rajoissa pysyi pelottavan hyvin. Ei myöskään kannata käyttää jos huulet ovat kuivat, väri pakkautuu kuiviin kohtiin.
Date published: 2016-05-02
Rated 5 out of
5 by
Bilettäjä from
PysyyOli käytössä 18 tuntia ja vielä siinä viimeisilläkin tunneilla huulimeikki oli kuvauskunnossa. Eikä tarvinnut korjailla kertaakaan, vaikka tuli juotua alkoholia ja syötyä myös rasvaisia ruokia (jotka ovat ne jotka yleensä vievät mennessään tällaiset tuotteet). Tosin huonona puolena on se, että sitten saa tehdä töitä tuotteen poistamiseen.
Date published: 2017-05-29
Rated 5 out of
5 by
Voin suositella lämpimäst from
Ihan huippu!Testasin tuotteen toiminnan. Laitoin tätä huuliini ennen töihin lähtöä. Olin töissä 7,5 tuntia + työmatkat n. 0,5 tuntia. Kun tulin takaisin kotiin töiden jälkeen, oli huulipuna huulissani aivan yhtä tiptop kuin töihin lähtiessäni. Eikä kahvimukiin tullut tahroja päivän aikana. Ihan loistava tuote!
Date published: 2015-10-18
Rated 4 out of
5 by
Neiti Sinisiipi from
Pysyy huulillaTämä jos joku pysyy huulilla koko päivän ilman korjailua. Kuivuu nopeasti ja sen jälkeen kestää kyllä syömiset ja juomiset. Kiilto tosin on se, joka todella pitää punan paikoillaan. Ilman sitä rupesi murustumaan iltapäivällä huulilta. Plussaa kiillon miellyttävästä tuoksusta. Itse punassa oli jotenkin nestemäisempi koostumus, kuin muissa kokeilemissani nestemäisissä huulipunissa. Ei tahmaa, mutta kuivattaa huulia. Ei se riittoisin huulipuna, mutta olen kyllä ollut silti tyytyväinen ostokseeni.
Date published: 2019-08-01
Rated 4 out of
5 by
hami from
Kestävä huulipunaHyvät ominaisuudet:
- pysyy koko päivän
- ei tahraa
- helppo poistaa meikinpoistoaineella
- voimakkaat ja kirkkaat sävyt
- edullinen
- riittoisa
Miinukset:
- päällystuotetta joutuu käyttämään useamman kerran päivässä, koska muuten huulet tuntuvat kuivilta
Date published: 2015-04-30
Rated 4 out of
5 by
Krts from
Parasta punan kestävyys!Minulla on näitä 3 eriväriä käytössä ja edes kalliimmat huulipunat ei vedä vertoja tälle! Iltapäivällä kun laitat on vielä hyvänä illallakin puna huulissa. Suosittelen ehdottomasti jos huulipunan jatkuva lisäily ja korjailu turhauttaa.
https://www.sokos.fi/fi/sokos/rimmel-7ml-provocalips-pitkakestoinen-huulipuna-570-firecracker4719510Rimmel 7ml Provocalips pitkäkestoinen huulipuna 570 Firecracker//www.sokos.fi/tuotekuvat/iso/3614225463693_kuva1.jpg9,90EURInStock/Kosmetiikka/Meikit/Huulimeikit/Huulipunatrimmel"Rimmel Provocalips -huulipuna lukitsee värin jopa 16 tunniksi. Huulipuna tuntuu huulilla kevyeltä ja joustavalta ja jopa mukautuu huulien liikkeisiin. Ei kuivata huulia tai tunnu huulilla kireältä. Huulet tuntuvat pehmeiltä ja kosteutetuilta koko päivän. Tuotteen toisessa päässä on varsinainen huuliväri (vaihe 1) ja toisessa päässä värin lukitseva päällystuote (vaihe 2). 1: Levitä väri kuiville huulille, ja pidä huulet erillään 60 sekunnin ajan jotta väri asettuu. 2: Levitä lopuksi kirkas kiilto, joka lukitsee värin paikoilleen, kosteuttaa ja tuo huulille kiiltoa."9,90rimmelHighnormalu
"Rimmel Provocalips -huulipuna lukitsee värin jopa 16 tunniksi. Huulipuna tuntuu huulilla kevyeltä ja joustavalta ja jopa mukautuu huulien liikkeisiin. Ei kuivata huulia tai tunnu huulilla kireältä. Huulet tuntuvat pehmeiltä ja kosteutetuilta koko päivän. Tuotteen toisessa päässä on varsinainen huuliväri (vaihe 1) ja toisessa päässä värin lukitseva päällystuote (vaihe 2). 1: Levitä väri kuiville huulille, ja pidä huulet erillään 60 sekunnin ajan jotta väri asettuu. 2: Levitä lopuksi kirkas kiilto, joka lukitsee värin paikoilleen, kosteuttaa ja tuo huulille kiiltoa."
EAN
3607344546705
Ominaisuudet
Väri
Punainen
Ainesosat
Ainesosalista saattaa olla muuttunut. Tarkista ainesosat aina ostamastasi pakkauksesta.
COLOR: ISODODECANE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, DIMETHICONE, C9-13 ISOPARAFFIN, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, BARIUM SULFATE / CI 77120, ALUMINUM HYDROXIDE, PROPYLENE CARBONATE, SILICA, PROPYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, TIN OXIDE, BENZOIC ACID, CALCIUM ALUMINUM BOROSILICATE, [May Contain/Peut Contenir/+/-: MICA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499), D&C RED NO. 28 (CI 45410), D&C RED NO. 36 (CI 12085), D&C RED NO. 7 CALCIUM LAKE (CI 15850), , BISMUTH OXYCHLORIDE (CI 77163), CARMINE (CI 75470)]. TOP COAT: RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D''ABEILLE, PENTAERYTHRITYL STEARATE/CAPRATE/CAPRYLATE/ ADIPATE, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM/FRAGRANCE, PROPYLPARABEN, ALCOHOL, ISOPROPYL MYRISTATE, TOCOPHEROL, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, BHT.